Елбасымыздың «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласы аясында және Қасым Аманжоловтың 110 жылдығына арналған ІІІ Республикалық онлайн «Шырқа дауысым» дәстүрлі ән байқауы

2021 жылдың қараша айының 20-30 аралығында «Дарын» республикалық ғылыми практикалық орталығының қолдауымен, Білім басқармасы және №1балалар музыка мектебінің ұйымдастыруымен ұлтымыздың ертеден келе жатқан дәстүрлі ән мәдениетін насихаттау, жас өнерпаздарды отан сүйгіштікке, өнерге баулу, ұлттық дәстүрге қызығушылығын арттыру, қазақтың аса көрнекті ақыны Қасым Аманжоловтың мерейіне арнап әндерін дәріптеу мақсатында ІІІ республикалық онлайн «Шырқа дауысым» дәстүрлі әншілелер байқауы өткізілді. Аталған байқауда қазылар алқасы құрамына шақырылған ҚР мәдениет қайраткері, ҚазҰӨУ оқытушысы Сембаев Толғанбай Тоқтағанұлы, Қазақ Ұлттық Өнер Университеті дәстүрлі ән салу Пәндік Циклдық комисиясының меңгерушісі, дәстүрлі әнші Хамзин Мақсат Амантайұлы, Халықаралық, республикалық байқаулар лауреаты, дәстүрлі әнші, дәстүрлі ән сыныбының оқытушысы Бегасилов Рахат Абсеметұлы.
Байқауға еліміздің әр өңірінен кіші, орта , жоғары топ арасында 60 жуық оқушы қатысып өз өнерлерін көрсетті, жүлделі орындарға иеленіп дипломдармен марапатталды.
Жеңіске жеткендер:

Кіші топ 8-10жас

Бас жүлде Куатова Жанель мұғалімі: Кисатова С.Т. Павлодар обл, Ақсу қаласының БӨМ
І орын - Эмба Әмір мұғалімі: Ахмедияр Н.Т. №1БММ
ІІ орын - Сағидолла Ақжол мұғалімі: Ахметов Б. №1БММ
ІІ орын - Асхатұлы Мұхаммедсафа мұғалімі: Сәрсенбек Ж.Қ. №1БММ
ІІІ орын- Нұрмұхамет Дастан мұғалімі:Нұралин А.С. Алматы «Арман» БСМ
ІІІ орын Айтқұл Әлихан мұғалімі: Ахмедияр Н.Т. №1БММ
ІІІ орын Ғарифолла Мансур мұғалімі: Ахмедияр Н.Т. №1ӨМ
«Көрермен қошеметі» номинациясы - Рахметолла Айкөркем мұғалімі Бахитова А.Ж. Атырау обл, Шәріпов атындағы БСМ
«Көрермен қошеметі» номинациясы- Ануаржан Ақерке мұғалімі Сіләнбек Л. Ақмола обл, «Жас шабыт» шығармашылық орталығы

Орта топ 11-13жас

Бас жүлде Омар Ерсұлтан мұғалімі: Каракеева З.К. №2ӨМ
І орын Назар Бақдәулет мұғалімі: С.Жұмағалиқызы №1БММ
ІІ орын Сағат Сырым мұғалімі: С.Жұмағалиқызы №1БММ
ІІІ орын Бейнбетов Бекнұр мұғалім: Сариева Г.У. Атырау обл.
ІІІ орын Нұрборлатқызы Әсемнұр Ақмола обл «Жас шабыт» БЖШО мұғалімі: Сіләнбек Л.
ІІІ орын Шакенова Айриза мұғалімі: Манейхан Қ.Павлодар обл Естай атындағы БММ
ІІІ орын -Сұраншы Несібелі мұғалімі: Коптилеуова Г.Е.Шымкент қаласы,
№1 БЭСМ
«Көрермен қошеметі» номинациясы Тұрақбай Айбибі мұғалімі:Сариева Г.У. Атырау обл.
«Көрермен қошеметі» номинациясы Тлеубекқызы Қарақат мұғалімі Оралбаева Ж.Ш. №1БММ

Жоғары топ 14-16жас

І орын Махмутова Ақнұр мұғалімі: Оралбаева Ж.Ш. №1БММ