Бөлім меңгерушісі: Кожахметова Майя Еркиновна

Мектептің ең көне бөлімі – фортепиано бөлімі. Жоғары кәсіптік оқыту үрдісі ең басынан мақсатқа қойылған. Жылдар өткен сайын бөлім ұжымының құрамы жаңарды, ынта мен тәжірибе жаңа дәуірдің кәсіптік пианистеріне беріліп отырды, сонымен қатар Астана қаласына есімдері кеңінен тараған және музыка қоғамында да бүгінгі күнде танымалы, бұл әр жылдың, әр мезгілінде жұмыс істеген педагогтар: Абдрахманова А.Е., Қожахметова М.Е., Мамынова Р.М., Мамынова А.М., Сейітова З.Д., Хасенова Ж.Б., Утеулиев Б.Ш., Тезекбаева І.С. Топоркова Л.К, концертмейстерлер: Карабаев Д.М., Егизбаева Г.А. Көптеген түлектер мамандырылған-музыкант болып, педагог саласын жалғастыруда.

Педагогтар шығармашылығының жетістіктерін жаңа кадрлар арқылы тануға болады. Өз мамандығына берілгендік, шығармашылық талпыныс, жұмысқа деген қатынасы – осы қасиеттерді әр фортепиано бөлімінің әрбір мұғалімнің бойынан табуға болады.

Бөлім педагогтары өз шығармашылықтарында, оқу барысында жаңа және прогрессивті мәселелерді шешуге күш салып, балалармен жұмыс істеу кезеңінде жаңа әдістерді іздеп, оларды бөлімнің ашық сабақтарында бөліседі, конференция мен семинарларға қатысып профессионалдық деңгейлерін жоғарылатады.
Фортепиано бөлімі жылдар бойы сақталып келген классикалық дәстүрге бай білімді академиялық концерттер, «Жас жұлдыз» «Жас скрипкашы» қалалық байқауларын ұйымдастырады, мектеп ішіндегі әр түрлі іс – шаралар өткізіп келеді.

Италияда өткен халықаралық «Primavera Romana» байқауының I орын иегері жас пианист Бекмухамбетов Д. (педагогі Мамбетова Дина Азербайжанқызы), 48-ші республикалық байқау жеңімпазы III орын Шалауова Дананы (педагогі Сейітова З.Д.) ерекше атап өтуге болады. Талантты оқушылар қатары күн санап өсіп келеді. фортепиано бөлімінің оқушылары: Қаз М, Калиакпарова А, Рәпілбек А, Кенжинов Б, Муканова Д,Жаппасбай А, Ерікқызы А, Сағынбаева А, флейташылар: Мырзаханова А, Байғазинова С, Төрехан Т.

Мектеп оқушылары жыл сайын қалалық, облыстық, республикалық, халықаралық байқауларға белсенді қатысады.
Айрықша дарынды және ынталы оқушылар біздің мектебімізді әртүрлі конкурстар, фестивальдар мен концерттерде өздерін лайықты көрсетеді: Дәулетбай Д., Каликова С., Бұғыбаева Д., Шүкірбаева Ә., Абдрахманов Е., Хидоятов М. , Канафина А., Шалауова Д., Шыңғыс М., Мусаева А. Беделді байқаулардың жеңістері ұстаздың шеберлігіне пікір айтуға мүмкіндік береді, яғни тәрбиеленушінің нәтижесі – тәлімгердің шығармашылық сипаты.

МҚКК "№1 Балалар музыка мектебi" © 2018-2020

Сейчас 73 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте