Музыка теориясы

Бөлім меңгерушісі: Анкишева Гульмира Сайлауовна

№1 Балалар музыка мектеп ашылғаннан бері басты мақсаты қазақтың музыкасын насихаттау болғандықтан, халық аспаптар бөліміне және теориялық білімде туған халқының музыкасына ерекше мән беріледі. Көп жылдар бойы бөлім меңгерушісі ретінде музыка теориясы бөлімінің қалыптасуына зор үлескен қосқан Анкишева Гульмира Сайлауқызы болды, қазіргі таңда бөлім меңгерушісі Серикбаева Айгерим Сағынғанқызы.
Бөлім оқытушылары әлемдік музыка тарихы, қазақ музыкасының тарихы бойынша дәрістер оқиды, сольфеджио, этносольфеджио, музыка теориясы, музыкалық шығармаларды талдау, пәндерінен практикалық сабақтар жүргізеді. Бөлім оқытушылары оқушылардың музыка өнері жайында ойларын кеңейтуге, олардың білімдерін тереңдетуге және кәсіби дағдыларын қалыптастыруға арналған жаңа оқу пәндерін игеруде.
Оқытушылар жыл сайын халықаралық және республикалық ғылыми-практикалық конференцияларда, семинарларда баяндама жасайды, шебер сабақтарын көрсетеді, ғылыми мақалаларын жарыққа шығарады.
Музыка теориясы бөлімінің қызметі жан-жақты, ал ол оқытудың басты мақсатына – жан-жақты білікті және бірқалыпты дамыған тұлғаны қалыптастыруға – бағытталған.

Бөлім мұғалімдері. 2015 жыл

Этносольфеджио

Халқымыздың ұлттық өнеріндегі, оның ішінде саз әлеміндегі ең күрделісі күй болып табылады. Өйткені, күй өнерінде кең сахарадағы табиғаттың сарыны, көшпенді қазақ жұртының мінезі сипатталатын рухани құбылыс екені анық. Сондықтан оқушыларға музыкалық аспапта ойнауды ғана емес, күй табиғатын, тарихын үйретіп, оның теориялық сипатын оқытудың маңызы зор. Осы орайда қазақ музыкасының тарихы мен теориясын қамтитын білім беру бағдарламасы бойынша Әлпейісова Гүлнар Тұяқбайқызының жетекшілегімен этносольфеджио пәні оқытылады. Бұл пәнді 2013 жылдан бастап жоғары деңгейдегі оқытушы Ж.Ә.Файзулина сабақ беріп келеді.
Мектептің басты мақсаты балаларға өнердің қыр-сырын үйретіп қана қоймай, олардың білім, білік, іскерлік дағдыларын дамыту, сондай-ақ, шәкірт бойында азаматтық, өміртанымдық қасиеттерді қалыптастыру.
2015 жылдан бастап, Қазақ Ұлттық Өнер Университетінің түлектері Азнабаева Дана, Таскарин Оңғарбек этносольфеджио пәнін дамытуға өз үлестерін қосып келе жатыр.

МҚКК "№1 Балалар музыка мектебi" © 2018-2020

Сейчас 19 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте